Шампионати и турнири с рекордни скокове

15-06-2015 20:01

Габриела Петрова беше героят на миналата седмица. Европейската вицешампионка показа отличната си форма на два турнира. Тя подобри личния си рекорд на 14.64 м в Прага и излезе на трето място в световната ранглиста, а след това стана втора в дебюта си на Диамантената лига в Осло.

В Осло участва и Ивет Лалова. Тя се класира шеста на 100 м. Спринтьорката ни финишира втора на 200 м в Монтрю (Фр). Във френския град беше и Георги Иванов, който се нареди четвърти в тласкането на гюле.

Мирела Демирева и Венелина Венева-Матеева се състезаваха една срещу друга в Уелва.

Георги Иванов се прибра, за да спечели и националанта титла в дисциплината си на стадиона на НСА. В същата дисциплина при жените Радослава Мавродиева покри норматив за участие на световното първенство в пекин през август.

НСА беше домакин и на националното първенство за мъже и жени, но и на това за момичета и момчета под 16 г. Имаше съмнение как ще се проведат състезания в натоварената програма на неосветения стадион, но новите шампиони на България са факт при нормално проведено състезание. Всички новини от шампионатите четете – ТУК