Титла и световен рекорд за Ружди Ружди

17-06-2016 12:13

Още два медала завоюваха параолимпийците ни в Гросето, в предпоследния ден от Европейското първенство по лека атлетика за хора с увреждания, пише Стандарт.

Ружди Ружди спечели втора европейска титла в тласкането на гюле и постави световен рекорд. Параолимпиецът ни тласна гюлето на 12.04 м, като счупи досегашния рекорд на чеха Мартин Немец, който беше 11.85 м. В събота Ружди стана европейски шампион в мятането на диск.

Радослав Златанов грабна сребърен медал в дългия скок с резултат 6.72 м. Това е второ сребърно отличие за състезателят ни, който в неделя финишира втори в бягането на 100 м. В тласкането на гюле Георги Киряков се класира седми с резултат 9.53 м.