Милица Мирчева се класира 30-а на европейското по кроскънтри

11-12-2016 13:20

Милица Мирчева се класира 30-а при девойките до 23 г. на европейското първенство по кроскънтри в италианския град Кия.
Българката, която е единствената ни участничка, финишира за 20:47 мин, а дистанцията, бе малко повече от 6 км.

Милица се опита да се класира по-добре и тръгна с челната група, където се задържа през първата половина на дистанцията, но после изостана.

Шампионка при девойки до 23 г. стана София Енауи (Полша) с 19:21, Ана Геринг (Германия) е втора с 19:24, а трета е Алис Раайт (Великобритания) с 19:42. Стартираха и финишираха 53 атленки.

Мирчева бе втора в същата група преди 2 г. на първенството, което бе в Самоков.

От тази есен Милица е студентка в университета във Флорида, САЩ. Тя долетя от Америка до Италия, специално за състезанието.