Силвия Георгиева шампионка на крос за жени

Състезателката на „Евър–Варна“ Силвия Георгиева победи в групата на жените на кроса в Сунгурларе. Варненката, която още е девойка старша възраст, се представи отлично на 4 км и се наложи с убийствена преднина пред останалите претендентки.

Силвия, която е национална ни рекордьорка на 2000 и на 3000 м стипълчейз при девойките нямаше никаква конкуренция, пое лидерството от старта и непрекъснато увеличаваше преднината си.

Така Георгиева финишира за 13:58 мин. Втора се класира дряновката Маринела Нинева (Локомотив) с 15:37. Трета на финала пристигна Катя Пъдарова „Атлет – Карнобат“ за 16:44 мин.

При мъжете победи състезателят на „Локомотив – Дряново“ – Стоян Тевекелев.

Той извоюва победата, като направи силна атака на последната обиколка на 6-километровата дистанция.

Тевекелев и Шабан Мустафа „ОСКЛА Шампион – Сунгурларе“ бягаха заедно, но домакинът нямаше сили на края и отстъпи.

Шампионът финишира за 18.53 мин., а Шабан за 19.21 мин. Трети се класира Йордан Петров от „Супер спорт – Варна“ с 19:40.