Стартира първият детски турнир на Мтел в Правец

Младите атлети на СК Мизия и Рилски спортист-Самоков са победители в първия турнир за подрастващи „Мтел атлетика за младежи 2017” в Правец.

При момчетата под 14 г. на трибой в крайното класиране се наложи Румен Руменов от Мизия с общ сбор 235 точки. В отделните дисциплини той показа – 60 м – 7.5 сек., скок дължина – 5.18 м, 800 м – 2:26.2 мин.

Втори се класира съотборникът му Ангел Димитров с 218 т., а трети е Димитър тосков от Рилски атлет-Самоков със 183 т.

При момичетата шампионка стана Изабел Крамарска от Рилски атлет-Самоков с 232 т., като в отделните дисциплини постигна – 60 м – 7.9, скок дължина – 4.80, 600 м – 1:46.7 мин.

Втора се класира Боряна Йорданова от СК Костенец със 183 т., а третото място зае представителката на домакините – Мария Станкова Правец92 със 136 т.

Победителите бяха наградени от президента на БФЛА – Добромир Карамаринов, европейската и световна шампионка Светла Димитрова и европейската на 400 м Ваня Стамболова.

В състезанието участваха деца от 10 клуба.

Следващото състезание от веригата е на 26 май на стадион „Васил Левски“ в София.