Начева и Начев взеха златото на дължина и на троен

Александра Начева и Георги Начев спечелиха златните медали, съответно на скок дължина и на троен скок на националния ни шампионат за старша възраст в София.

Момичетата се бориха „мъжки“ в сектора, въпреки, че дъждът се опита да ги удави в стихията си.

Все пак най-добре се справи Александра Начева от СКЛА Ботев Пловдив с 5.94 м, като вятърът бе +2,6 м/сек. Тя направи опит да направи още един опит и се отказа. Сребърният медал стана притежание на Симона Симеонова от Дунав-Русе с 5.72 при попътен вятър (2.2).

На трето място се класира Ариана Кузманова от АК Светла Димитрова, която в четвъртия опит постигна 5.49, също с по-силен попътен вятър (2.3).

При юношите в тройния скок първото място бе за балканския шампион Георги Начев от Тунджа-Ямбол, който се наложи с 15.74, но при 2.7 попътен вятър. На второ място се класира Здравко Милев от АК Пълдин – 14.40, а трети е Николай Начев от АСКЛА Сливен с 14-32 м.

Извън класирането Румен Димитров от Локомотив-Пловдив скочи 16.10 (+3.5), а Златозар Атанасов от Локомотив-Пловдив – 15.73 м.

За Момчил Караилиев вече ви съобщихме, а повече за неговото представяне – ТУК.