Една шампионка с три подгласнички в скока на височина

Снимка: Тони Тончев

Една шампионка, но три атлетки на второ място. Така изглежда класирането след провеждането на скока на височина за девойки на националния шампионат за старша възраст в София.

Валерия Кадийска (Пауталия-Кюстендил) победи съперничките си. Миналата година тя беше втора, но шампионката от 2016 г. Матилда Ангелова (Спартак-Плевен) не стартира и остави титлата вакантна още преди началото на състезанието.

Кадийска си осигури победата още на 155 см – височина, която тя премина от раз, а всички останали в надпреварата отпаднаха. Кюстендилката се справи и със 160 см, а отпадна на 165 см.

С еднакво състезание на второ място бяха класирани три атлетки – Магдалена Гергова (ЦСКА), Елеонора Драгиева (Берое-Стара Загора) и Преслава Пачеманова (Хеброс-Харманли). И трите бяха безгрешни на 145 см и 150 см, но на 155 см направиха по три фаула.