Ивана Шпанович ‘скръцна’ на олимпийската шампионка в Лозана

06-07-2017 21:33

Европейската шампионка в зала на скок дължина Ивана Шпанович от Сърбия показа „нокти и зъби“ на олимпийската от Рио – Тиана Бартолета.

Сръбкинята победи в първия си старт на открито, като скочи най-далече на осмия диамантен турнир в Лозана. Ивана се приземи на 6.79 м (-0.6) в най-добрия си опит, който й бе достатъчен за успеха. Американката записа само 6.65  и остана на трето място. Втора се класира американката Шакила сандърс със 6.68, сексимволът Даря Клишина е 4-а с 6.64 м.

На копие при дамите се оправдаха очакванията за оспорвана битка. В плеядата силни атлетки в тази дисциплина до 5-те опити водеше най-възрастната. 34-годишната световна рекордьорка Барбора Шпотакова записа 67.40, с което изравни рекорда на състезанието и оглави световната ранглиста за сезона.

Само, че второта до този момент - олимпийската шампионка Сара Колак, която вече подобри националния рекорд на Хърватия (66.55), направи невероятен последен удар и копието кацна на 68.43 м. С това тя подобри рекорда на туринра и стана №1 в света за сезона.

Трета остана Катрин Митчел от Австралия с 66.12 м.

Зверско бе състезанието и на гюле при мъжете.  Победи олимпийският шампион Райън Крузер от САЩ с рекорд на турнира – 22.39 м. Втори е Том Уолш от Нова Зеландия с 21.97, а трети чехът Томаш Станек – 21.36.