Веселин Живков изпусна полуфинал за 0.03 сек

Само три стотни лишиха Веселин Живков от полуфинал на 200 м по време на световното първенство за юноши и девойки под 18 г. в кенийската столица Найроби.

Българинът подобри личния си рекорд в сериите на дисциплината на 21.93 сек (имаше 21.95 сек), финиширайки пети в последната пресявка. Последното 16-о място, даващо право на полуфинал, зае Палендра Кумар от Индия с 21.90 сек.

Победителят в серията на Живков Пол Тритен (Фр) даде и най-доброто време в първото бягане на 200 м – 21.08 сек. Шампионът на 100 м от първенството Целоно Лемао (РЮА) финишира с разпускане в последните метри за 21.27 сек, а Луис Бранднер (Гер) пробяга дистанцията за 21.23 сек. Победно време в серията си даде и бразилецът Ариелтън дос Сантош – 21.29 сек.