Алекс Христов метна диска за 7-о място в Найроби

Снимка: Getty Images

Последният ни участник на световното първенство за юноши и девойки до 18 г. Алекс Христов се класира на 7-о място във финала на диск.

Пловдивчанинът прати уреда на 57.07 м в първия си опит, като не успя да го подобри до края. Това е безспорен успех за младия ни атлет, който бе една от изненадите в тима ни.

Алекс има личен рекорд от 58.20 м, а вчера на квалификациите записа 6-и резултат – 57.08 м и така достигна да днешния финал.

Със сребърния медал на Александра Начева българският тим се класира на 18-а позиция в класирането по медали.

Първенството, което е последно за тази възраст, завършва утре, но България няма представител в последните дисциплини.

Равносметката на отбора ни в Найроби е среброто на Начева, 6-о място за Лиляна Георгиева, 7-о място на Алекс Христов.

Извън финалите останаха Никол Андонова на 100 с пр. с нов национален рекорд и 13-о място на 400 м на Елена Георгиева с лично постижение. Веселин Живков пък отпадна за 3 стотни от полуфинал на 200 м, но с новото си лично постижение 21.93 сек. се нареди на 17-о място.