Християн Стоянов взе бронз на световното за параолимпийци

Християн Стоянов спечели бронзов медал на 1500 м на световното първенство за параолимпийци, което се провежда в Лондон.

Габровецът завърши на трето място, като подобри личното си постижение на 3:58.94 мин. Шампион стана състезател от Уганда.

Християн е един от най-успешните ни атлети-параолимпийци, който вече записа успехи на европейски и на параолимпийдата в Рио, където зае престижното 7-о място.

Досега той се подготвяше в родното Габрово при Веселин Георгиев, а от тази година тренира при най-големият ни атлет в бяганията на средни и дълги разстояния – Евгени Игнатов.

Християн се представя с успех и в нашите шампионати за юноши и мъже на 1500 и 5000 м и често е сред медалистите. Упоритият атлет е роден на 20 август 1998 и след месец ще навърши 19 години.