Мирела Демирева втора на балканиадата в Сърбия

Мирела Демирева не успя да покрие норматива за световното и на балканското първенство в Сърбия.

На стадиона в Нови Пазар Мирела се класира втора, като преодоля само 188 см. Досега тя има лично за сезона 190, а нормата за Лондон е 194. Срокът за покриване на стандартите е 23 юли.

Така златния медал на скок височина в Събрия спечели Татяна Гусин от Гърция, която скочи 191 см. На трето място се класира Мария Вукович със 184 см, а на 4-о място е нашата ветеранка Венелина Венева със 180 см.

В бягането на 3000 м Иван Попов също взе сребърен медал, като финишира за 8:32.85 мин. Стоян Владков пък остана 8-и с 8:45.18.