Пламен Петков остана 10-и на европейското за младежи

Пламен Петков се класира на 10-о място във финала на троен скок на европейското първенство за младежи до 23 г. в Бидгошч (Полша).

Вчера Петков се класира с личен рекорд на квалификациите 15.83, но днес състезанието не му тръгна добре. Започна с 2 фаула, а в третия успя да запише най-добрия си скок – 15.13 (+1.0). С това той завърши 10-и и е най-добре представилият се българин на първенството.

Европейски шампион на троен скок стана Назин Бабаев от Азербейджан със 17.18 м, следван от Симо Липсанен (Финландия) – 17.14 и Макс Хес от Германия с 16.68 м.

Добър резултат показа Юлия Левченко от Украйна. Тя стана европейска шампионка на скок височина, като взе златото със 196 см.