Девето място за Яна Копчева

26-07-2017 20:33

Българската състезателка на тласкане на гюле Яна Копчева се класира на девето място във финала на тласкане на гюле на Европейския младежки олимпийски фестивал в Дьор.

Още в първото си влизане в кръга тя записа 14.22 м и след втория кръг се намираше на заветното осмо място (осигуряващо й място във финалната осмица). В третия кръг обаче испанката Машарел Ауреа Бласко се напрегна максимално и изпревари плевенчанката само с... 3 см. Копчева се опита да реагира, но – само 14.10 м.

Победителка в тласкането на гюле при момичетата стана Дален Аида Ван (Хол) с 16.23 м. Тук е мястото да припомним и личния резултат на Яна Копчева – 15.38 м от 30 април във Велико Търново. С него обаче тя не би се изкачила на повече от петото място в крайното класиране.