Отличен Тихомир Иванов – с лично се класира за финала

Тихомир Иванов скочи 231 см в квалификацията на скок височина на световното първенство в Лондон и се класира за финала в дисциплината.

За да стигне до този успех, Тихомир подобри личното си постижение и вече дели 2-3 място в нашата вечна ранглиста (заедно с Роберт Маринов).

Страхотно мъжко състезание стана на олимпийския стадион в Лондон, където нашият талант бе достоен противник на световните лидери в скока на височина.

Тихомир направи отлична серия, скочи 217 от раз, както и следващите 222. От вторите си опити премина 226 и 229, което малко постави под съмнение класирането му, защото на 229 останаха да се борят 17 атлети.

Първият опит на Иванов на 231 бе неуспешен, но пък се реваншира със супер-скок във втория си опит, летвата остана на стойките – личен рекорд и класиране за финала.

Това е най-големият успех на Тихомир, след 10-то място на олимпийските игри в Рио.

След Мирела Демирева снощи, Иванов е вторият ни атлет, който се класира за финал на това световно първенство.

В общото класиране от квалификациите нашият състезател се нареди на 4-о място, а само шестима минаха нормата от 231 см.

Финалът е в неделя от 21:00 часа.