Колумбиец и бразилка са №1 в спортното ходене за 2017-а

07-09-2017 09:30

Айдер Аревало и Ерика де Сена са най-добрите атлети на спортно ходене за година, след успехите им в серия от турнири на веригата ИААФ Race Walking Challenge-2017.

През сезона те събраха най-много точки, като участваха на различните турнири. За да бъдат определени победителите се сумират трите най-добри резултата на атлетите. Последен от турнирите стана световното първенство в Лондон.

Айдер Аревало взе златния медал на 20 км с национален рекорд на Колумбия 1.18:53 ч. Спортистът също така победи на турнира в Рио-Майоре, Съюдад- Хуарес  и Панамериканската купа в Лима.

Бразилката де Сена се класира 4-а на световното в Лондон, като установи нов континентален рекорд на Южна Америка – 1.26:59 м. Благодарение на победите й на състезанията в Монтерей и Ла Коруня и второто й място в Съюдад-Пуарес, тя събра най-много точки и излезе на първо място.