Демирева завърши сезона с победа

Олимпийската вицешампионка в скока на височина Мирела Демирева завърши сезона си с победа.

Българката спечели състезание в града, в който тренира и живее – Зьотермеер (Хол). Турнирът е за различни възрастови групи, но само за скок на височина, а Демирева се наложи със 186 см при жените.

Подгласнички на Мирела станаха Серена Капончели (Ит) – 182 см, и Ники Мей Вудстра (Хол) – 180 см.

Първото място при мъжете спечели Том Гейл (Вбр) с 222 см. Втори и трети станаха също британци – Дейвид Смит и Крис Канду. И двамата скочиха по 219 см.

Плакатът на турнира беше със снимка на Тихомир Иванов, който миналата година беше шампион при мъжете.