Таня Димитрова с нов рекорд на балканския маратон

Таня Димитрова се класира на шесто място в подреждането на балканското първенство по маратон, който се проведе заедно с маратона на Загреб.

Българката подобри личния си рекорд в класическата дистанция от 42.195 км в бягането по улиците на хърватската столица. За пръв път тя слезе под границата на 3 часа – 2.59:37 часа.

Балканската титла спечели неостаряващата Оливера Йефтич (Срб). 40-годишната сръбкиня надбяга съперничките си от Балниките с време от 2.35:31 часа. С медали се окичиха Бояна Бжелжач (Хърв) – 2.38:38 часа, и Матея Матошевич (Хърв) – 2.41:42 часа.

Победителка в генералното класиране стана Стела Барсосио (Кен) – 2.30:15 часа. Втора е Йефтич, а Таня Димитрова - 12-а.

С титлата на балкански шампион при мъжете се окичи Явуз Аграли (Тур) с постижение от 2.18:22 часа. Преди турчина завършиха трима кенийци за генералното подреждане - Уиклиф Бивот (2.09:55 часа), Бернард Китур (2.14:36 часа) и Абел Роп (2.5:25 часа).