Мицов и Симеонова №1 в маратона у нас

15-10-2017 13:31 | Яна Касова

Димчо Мицов (Рилски атлет – Самоков) и Радосвета Симеонова (Добруджа 99 – Добрич) са новите шампиони на страната ни в маратона.

Те дадоха най-предно класиране сред българските атлети, стартирали на Софийския маратон. Част от проявата се проведе и националното първенство.

Мицов премина дистанцията от 42.195 км за 2.26:42 часа, като това постижение освен шампионската титла на страната му осигури и седмо място в крайното подреждане в Софийския маратон.

Илия Куцаров (Локомотив – Никола Карапетров) финишира девети в дистанцията за 2.44:23 часа и заслужи среброто от първенството ни. Бронз и десето място в крайното подреждане спечели Александър Василев (Юниверсал) - 2.46:01 часа.

Радосвета Симеонова пък сложи злато на гърдите си от първенството на България , като спря хронометъра на 2.46:10 часа. Нейна подгласничка стана пробягалата своя 10-и маратон в кариерата си Анита Кръстева (Берое – Стара Загора) с 3.04:36 часа, а третата позиция си осигури Милка Михайлова (Дунав – Русе) с 3.19:14 часа. Михайлова е рекордьорка по победи в Софийския маратон - тя има четири успеха в състезанието.

Симеонова и Кръстева влязоха и в Топ 10 на крайното класиране - съответно пета и десета.