Две купи за българите на балканския крос

Българските атлети завоюваха две купи в отборното класиране на балканския шампионат по кроскънтри в Чанаккале (Тур).

Мъжкият ни отбор (Йоло Николов, Митко Ценов и Иван Попов) се нареди на второ място след селекцията на Турция и пред тима на Сърбия. При девойките до 20 г. – Силвия Георгиева, Лиляна Георгиева, Девора Аврамова и Елица Тодорова заеха трето място след отборите на Турция и Румъния.

В индивидуалното класиране Силвия Георгиева  е пета при девойките до 20 г. Йоло Николов заслужи шестото място при мъжете, а Иво Балабанов е шести при младежите до 23 години. Диляна Минкина и Митко Ценов са другите двама българи, които са с място в осмицата – Минкина 7-а при девойките до 23 г., а Ценов е 8-и при мъжете.

Турция спечели четири титли, а Румъния две, като двете страни не оставиха шансове за индивидуални медали за останалите участниците. Сърбия, Израел и България успяха да класират отбори в челната тройка в различните възрастови групи.

Състезанието се откри от президента на Българската федерация по лека атлетика и Асоциацията на балканските атлетически федерации Добромир Карамаринов и се проведе при проливен дъжд и тежко трасе за бягане.

Класиране и резултати на българските атлети на балканския шампионат по кроскънтри в Чанаккале, Турция: