Мирчева и Николов извън Топ 30 на европейския крос

10-12-2017 17:11

Милица Мирчева и Йоло Николов не влязоха в Топ 30 на европейското първенство по крос кънтри в Шаморин (Слвк).

Мирчева кацна от Флорида, за да стартира в шампионата. Българката, която има сребърен медал от европейсия крос при девойките под 23 г. през 2014 г., се нареди на 46-о място в Саморин, след като измина 8-километровата дистанция за 28:49 мин.

Шампионка при жените в Саморин стана туркинята от кенийски произход Ясемин Джан с 26:48 мин, а нейни подгласнички са Мераф Бахта (Шв) - 27:03 мин, и Каролина Грьодвал (Нор) с 27:04 мин.

Треньорът на Милица Йоло Николов зае 61-ата позиция на 10 км при мъжете. Той даде време от 32:03 мин. Шампионът също е от Турция - Йозбилен Киген (Тур) - 29:45 мин. Адел Мечаал (Исп) стана втори с 29:54 мин, а Андрю Бутчарт (Вбр) с резултат от 30:00 мин засужи бронза.