Две втори места с рекорди за Добромир Николов в Букурещ

11-12-2017 14:31

Много добре се представи 16-годишният плевенчанин Добромир Николов на турнира в зала за кадети (под 18 г.) в румънската столица Букурещ. Той спечели два сребърни медала с лични рекорди в зала.

На 60 м с преп. (0.91 м височина на хърделите) Николов още в серията финишира втори с 8.19 (след Александру Иконару (Рум) 7.74). На финала Добромир почти повтори постижението си, записвайки 8.20 сек и отстъпвайки отново на Иконару (7.65).

Половин час след финала на 60 м с преп. Николов стартира и в бягането на 200 м, където с 23.90 сек. завоюва втория си сребърен медал за деня. Победител тук бе Йонуц Олтяну (Рум) с 23.63 сек.