Скиор и триатлонист пред Фетер за Спортист на Германия

18-12-2017 18:25

Световният шампион в хвърлянето на копие Йоханес Фетер зае третата позиция в класирането за Спортист на Германия.

Носителят на Световната купа по ски-северни дисциплини Йоханес Ридзек беше избран за №1. Шампионът на планетата в триатлона Патрик Ланге стана негов погласник, а Фетер зае третата позиция.

Победителката в Световната купа по биатлон Лаура Далмайер заслужиха наградата за Спортистка на Германия за 2017 г. Състезателката по спортна гимнастика Паулине Шефер и състезателката по конен спорт Изабел Вирт бяха наредени след нея.

За отбор на годината в Германия беше избрани световните шампионки по плажен волейбол Лаура Лудвиг и Кира Валкенхорст.

В допитването участваха около 1300 местни медии, а церемонията по награждаването се състоя в Баден Баден в присъствието на около 700 спортисти, гости и официални лица.