Спортсменски жест на Григор Димитров удиви света - ВИДЕО

05-01-2018 16:06

Спортист № 1 на България Григор Димитров постигна седмата си поредна победа на тенис турнира в Бризбън, Австралия. В петък българинът, шампион в турнира от миналата година, надви изключително трудно Кайл Едмънс с 2:1 сета – 6:3, 6:7 (3), 6:4 след близо два часа и половина игра.

В края на третия сет, при 4:4 гейма, Едмънд падна лошо на корта и извика от болка. Григор Димитров не се замисли изобщо и спринтира към съперника си, след което му оказа първа помощ – вдигайки го на крака отново.

Българинът и съдията на стола помогнаха на изпитващия болка Едмънд да стигне до скамейката си, след което срещата беше прекъсната за около 5 минутки.