Елица Тодорова донесе злато за Пирдоп

20-01-2018 20:58

Елица Тодорова е новата шампионка на 1500 м в зала за девойки до 18 г.

На първенството в столичната „Асикс Арена“ атлетката на Средногорски атлет-Пирдоп донесе радост и първо злато за клуба от малкото градче.

Елица (на снимката вляво) реши спора за първото място в края на разстоянието, когато наложи много силно темпо и с 5:04.10 мин. завърши първа.

Втора финишира Ния Вичева от Орловец93-Габрово, която показа 5:07.97, а за третото място се пребори Наталия Кременска от Черно море Атлетик–Варна с 5:08.95 мин.

При юношите титлата заслужи Еркан Низам от Евър–Варна. Той финишира за 4:19.89 мин.

Сребърният медал спечели Мартин Балабанов от Джордан–Благоевград с 4:27.54, а трети се класира Теодор Иванов от Черно море Атлетик–Варна с 4:30.14.