Алекс Любенов отново блести в овчарския скок

28-01-2018 09:55

Алекс Любенов (Тракия 96-Пловдив) спечели титлата в овчарския скок за юноши под 20 г. по време на националния шампионат за възрастта в столичната зала „Асикс Арена”.

Любенов постигна 4.30 м за успеха си, побеждавайки Дилян Демерджиев (Бургас 98) и Евгени Енев (Тракия 96-Пловдив). Подгласниците на шампиона бяха с 4.00 м, но Енев имаше повече фаулове на по-ниската височина от 3.80 м и остави среброто на бургазлията.

Алекс стана шампион в овчарския скок и за юношите младша възраст преди седмица, а от миналата година има три титли в сектора. Той беше №1 при юношите под 18 г. в зала, а на открито се пребори за шампионското място и при връстниците си под 18 г., и при по-гоелмите под 20 г.

При девойките златните медали от шампионата под 20 г. са два. Калина Великова (Дунав-Русе) и Зина Атанасова (Тракия 96-Пловдив) направиха индентично състезание и с 2.60 м се качиха заедно на най-високото стъпало на почетната стълбичка. Камелия Вълкова (Бургас 98) се окичи с бронза също с 2.60 м, но преодолени от втори опит.