Тихомир Иванов се нареди 10-и в Словакия

Тихомир Иванов зае десето място в първия си международен старт за сезона.

Той преодоля 220 см за подреждането си в мъжката надпревара на турнира за скока на височина в зала в Банска Бистрица (Слвк). Иванов не срещна затруднения на 215 см и 220 см, но не успя да преодолее 225 см и отпадна. Българинът подели десетото място заедно с Едгар Алехандро Ривера—Моралес (Мес) и Матуш Бубеник (Слвк).

Тихомир стана шампион на България под покрив в неделя с 228 см.

Ю Ванг (Кит) спечели състезанието, като победи не кого да е, а световният шампион и лидер в ранглистата за сезона с 238 см Мутаз Баршим (Кат). И двамата достигнаха до 231 см, но катарецът направи ранен фаул на 225 см. Китаецът беше безгрешен до 233 см, където отпадна.

Трети се нареди Доналд Томас (Бах) също с 231 см, но преодолени от трети опит.