Веселин Живков и Алекс Василев с лични постижения във Виена

Веселин Живков и Алекс Василев с лични постижения  във Виена
11-02-2018 21:51

Двамата атлети от Академик- София Веселин Живков и Алекс Василев записаха отлични резултати при участието си на международния турнир по лека атлетика за мъже и жени „Vienna Indoor Gala“.

Само ден след като стана балкански шампион на 60 м за юноши под 20 год., Веселин Живков отново направи невероятно бягане, но този път на 200 м.  Той постигна 21.86 сек и подобри личното си постижение с 12 стотни. Веско бяга в 4-ти коридор и бе без конкуренция в серията. В крайното класиране той се нареди на второ място след унгареца Ласло Сабо (1991), който постигна 21.70 сек. Трети се нареди словенецът Митя Кордеж, който бе трети на Европейския младежки олимпийски фестивал в Гьор и финалист от световното първенство в Найроби, Кения в дисциплината 200 м.

Алекс Василев в оспорвана битка успя да спечи втората серия на 800 м, като постигна личен резултат от 1:52.95 мин. С този си резултат той зае пето място в крайното класиране. Победител в дисциплината стана Ян Кубиста от Чехия с 1:47.43 мин.