Милена Миткова стана втора в Сабадел

13-02-2018 21:39

Шампионката на България в скока на дължина в зала Милена Миткова се класира на второ място в дисциплината си на международния турнир в испанския град Сабадел (на 15 км от Барселона).

Поради бързото изпълнение на шестте опита (само пет състезателки), тази вечер българката не успя да реализира плановете и намеренията си за по-висок резултат.

Миткова започна с фаул, но след това коригира засилването си и отбеляза последователно пет сполучливи опита - 6.28 м, 6.27 м, 6.31 м, 6.24 м и 6.29 м. Неудобната пътека в сектора не позволи на Милена да изпълни оптимално разбега си и тя отскачаше доста пред дъската с пластилина, губейки поне по 15-20 см при всеки свой скок.

Победителка в дисциплината излезе бразилката Елиане Мартинс с 6.44 м, а трета след Миткова остана световната шампионка на седмобой за девойки от 2012 година Йорхелис Родригез (Куб) – 6.29 м.

Следващият старт на Милена Миткова ще е в събота на Балканиадата в зала „Атъкьой” (Истанбул). Именно там тя спечели бронз точно преди една година на същите състезания.