Трето място за Тихомир Иванов в Белград

23-02-2018 16:23

Тихомир Иванов се класира на трето място в скока на височина по време на третото издание на турнира в Белград Serbian Open Indoor Meeting.

Шампионът на страната ни в дисциплината постигна 220 см за подреждането си в сръбската столица. Той загря с успешен опит на 208 см, а след това сбърка на 216 см. След фаула Иванов директно отиде на 220 см, където използва и двата останали му опита. Тихомир пропусна 223 см и отпадна на 226 см. Победиха го Константинос Баниотис (Гър) – 226 см, и Виктор Лонски (Укр) – 223 см.

Още четирима българи участваха на турнира в Белград. Милена Миткова се нареди шеста в скока на дължина с най-добро постижение от 6.24 м в състезанието. Първата позиция спечели местната звезда Ивана Шпанович (Срб). Сръбкинята се приземи на 6.93 м, с които се изкачи на първото място в световната ранглиста за сезона.

Втора на 60 м финишира Йорданка Иванова със 7.70 сек, а Радостина Стоянова спря хронометъра на 55.94 сек за петото място на 400 м.

Диляна Минкина измина 1500 м за 4:35.27 мин за четвъртата позиция в дисциплината. Само преди седмица Минкина пробяга 3000 м под националния рекорд за девойки под 23 г. – 9:24.46 мин.