Борис Йорданов извън Топ 20 на Европейската купа

Снимка: Марияна Върбанова
11-03-2018 10:03

Единственият ни представител на Европейската купа по зимни хвърляния в Лейрия (Пор) Борис Йорданов не успя да влезе в Топ 20 на класирането в хвърлянето на чук при мъжете.

Балчиклията се нареди на 11-о място в група Б с постижение от 60.25 м, а след състезанието и в по-силната група А той зае 23-а позиция. Йорданов стана шампион на България в дисциплината от зимното първенство с 63.03 м.

Победата в Лейрия завоюва трикратният първенец на света Павел Файдек (Пол) със 77.30 м. Негови подгласници станаха Марсел Ломницки (Слвк) – 75.97 м, и Юзкан Балтаджъ (Тур) – 75.71 м.