Китайка подобри световен рекорд

06-05-2018 10:11

Китайката Лян Жуй спечели злато на световното първенство по спортно ходене с нов световен рекорд на 50-километровата дистанция.

Лян финишира за 4.04:36 часа и свали повече от минута от досегашното върхово постижение на португалката Инес Енрикес от 4.05:56 часа, поставено в Лондон миналата година. 23-годишната състезателка ще прибере чек за 50 000 долара, веднага щом рекордът бъде ратифициран.

Втора на шампионата в Тайцан, Китай, остана друга представителка на домакините - Ин Хан (4.09:09 часа), а трета е австралийката Клер Талент (4.09:33 часа).

При мъжете на 50 км на почетната стълбичка се качиха трима японци: победител е Хироки Араи (3.44:25 часа), следван от Хаято Кацуки (3.44:31 часа) и Сатоси Маруо (3.44:52 часа).