Гулиев над всички на Диамантената лига

07-06-2018 22:24

Световният шампион на 200 м Рамил Гулиев (Тур) спечели бягането в дългия спринт на турнира от Диамнтената лига в Осло.

Роденият в Азербайджан турчин финишира за 19.90 сек (+1.0 м/сек) за победата в състезанието, а рано вдигантите ръце от радост за победата му костваха и личен рекорд. Той има 19.88 сек.

Подгласници на Гулиев станаха Арън Браун (Кан) – 19.98 сек, и Джерийм Ричърдс (Тр. и Т.) – 20.19 сек.

В спринта на 100 м при дамите се наложи Мюриел Ауре (Кот д’Ивоар) с 10.91 сек (+1.6 м/сек). Нейната сънародничка Мари-Хосе Та Лу, която не беше на стартовата линия в Осло, е най-бърза през сезона с 10.85 сек.

Второто мсто в норвежката столица спечели една от сериозните конкурентки на европейско ниво на Ивет Лалова - Дина Ашър-Смит (Вбр). Тя подобри националния рекорд на старната си с 10.92 сек. Нейното най-добро постижение до сега беше 10.99 сек. Мишел-Ли Ау (Тр. и Т.) спечели третото място с 11.06 сек.

---

Тагове: ДЛ 2018, Осло 2018, Рамил Гулиев, Мюриел Ауре, 200 м, 100 м, Дина Ашър-Смит