Двама над 22 м в тласкането на гюле в Осло

07-06-2018 22:49

Томаш Уолш (НЗЛ) и Крисчън Краузер (САЩ) направиха класно състезание в тласкането на гюле на турнира от Диамантената лига в Осло. Световният шампион обаче победи олимпийския в епичната битка.

Новозеландецът Уолш прати гюлето на 22.29 м, за да победи Краузер с 8 см – 22.21 м. Уолш има 22.67 м от март, с които оглавява световната ранглиста за годината.

Третата позиция спечели Дарел Хил (САЩ) – 21.20 м.

Световният шампион в мятането на диск Андриус Гудзиус (Лит) беше №1 в дисциплината си в Осло с 69.04 м. Иранецът Ехсан Хадади спечели второ място с 67.55 м, а трети се класира Даниел Стол (Шв) – 67.04 м.