Ценов покри европейски норматив

09-06-2018 07:52

Митко Ценов се справи с норматива за участие на европейското първенство в Берлин през август.

Българинът финишира за 8:30.03 мин за класирането си на 3000 м стипълчейз на турнира Iberoamericano de Atletismo в Уелва (Исп). Той се нареди 12-и в състезанието. Квотата за Берлин в дисциплината на Ценов е 8:40.0 мин. Възпитаникът на Йоло Николов е нациионален реордьор на 3000 м стипълчейз с 8:20.87 мин.

Барнабас Кипйего (Кен) спечели състезанието в дисциплината в Уелва с 8:19.21 мин. Негови подгласници станаха Йемане Хайлесиласиери (Ерит) - 8:19.61 мин, и Бен Захра (Мар) - 8:21.08 мин.