Денис Димитров със загуба у нас

11-06-2018 10:01

Денис Димитров от Берое (Стара Загора) допусна неочаквана загуба в България. Най-бързият ни спринтьор в последните години финишира втори на 200 м по време на турнира „Вулпев-Бахчеванов” в Пловдив.

Димитров спря хронометъра на 21.23 сек (-1.2 м/сек). Той беше изпреварен от Петър Пеев (СК Русе Мотор Кар), който се наложи с 21.03 сек. Веселин Живков се класира трети с 21.70 сек.

Пеев стана победител на 100 м, където Димитров не стартира. Петър измина по-кратката дистанция за 10.47 сек (+0.4 м/сек). Негови подгласници станаха Антонио Иванов от Атлетик (София) – 10.74 сек, и Николай Тодоров (ЦСКА) - 10.88 сек.

Преди седмица Димитров и Пеев покриха нормативи на 100 м за участие на европейско първенство със съответно 10.29 сек и 10.35 сек.

Инна Ефтимова от Локомотив (Русе) спечели спринта на 100 м при женте на турнир „Вулпев-Бахчеванов” с 11.57 сек (-1.2 м/сек). Радостина Стоянова (СК Русе Кар Мотор Спорт) заслужи сребърния медал с 11.84 сек (-1.6 м/сек). Трето място спечели третата в европейската ранглиста в тройния скок Габриела Петрова от Локомотив (Пловдив), която се пусна в нетрадиционните за нея 100 м и финишира за 11.85 сек (-1.2 м/сек).

На 200 м се наложи Стоянова с 24.16 сек (-0.4 м/сек).