Първо слизане под 9 мин в стипълчейза

30-06-2018 21:48

Беатрис Чепкоеч (Кен) стана първата жена, която премина дистанцията от 3000 м стипълчейз под 9:00 мин този сезон.

Шампионката на Кения в дисциплината спечели с 8:59.36 мин стипъла от турнира от Диамантената лига в Париж и подобри личния си рекорд.

Чепкоеч, която беше първа и в Шанхай и втора на Игрите на британската общност, имаше най-добро постижение в кариерата си до сега от 8:59.84 мин от финала на Дамантената лига в Цюрих миналата година.

Втора в Париж се нареди Селифин Чепсол (Кен) с 9:01.82 мин. Трета остана друго от остриетата на Кения в дисциплината – световната шампионка и олимпийска вицешампионка Нивин Кийенг с време от 9:03.86 мин.