Антонио Иванов не успя в сериите на 200 м

12-07-2018 22:09

Антонио Иванов не успя да премине сериите на 200 м на световното първенство за юноши и девойки до 20 г. във финландския град Тампере.

Спринтьорът ни финишира 6-и в последната 5-а серия, като показа 21.43 сек. С това постижение Антонио не попадна в полуфиналите и остана на 26-о място в крайното класиране от 40 участици.

През тази година възпитаникът на Валя Демирева показа отличен резултат на 200 м – 21.17 сек. на балканските игри на 18 юли.

Преди няколко дни Иванов стартира и на 100 м в Тампере, но също не премина сериите.

С най-добър резултат за полуфиналите се класира британецът Чарлз Добсън с 20.65 сек. Няколко часа по-късно, по време на полуфинала, той отново бе най-бърз и подобри личното си постижение на 20.53 сек.

Утре първенството продължава, а от нашите ще стартира Никол Андонова в сериите на 100 м с пр.,  а във вечерната сесия Валентин Андреев излиза във финала на чук.

Варненката Силвия Герогиева трябва да стартира във втората си дисциплина - сериите в бягането на 1500 м. Вчера Силвия не успя да завърши бягането на 3000 м, поради заболяване.