Лалова и Демирева в тима на Европа за Континенталната купа

24-08-2018 10:56

Водещите български атлетки Ивет Лалова и Мирела Демирева ще участват в отбора на Европа за Континенталната купа в Острава на 8-9 септември, потвърди първият вицепрезидент на Европейската атлетика Добромир Карамаринов, който е и водач на отбора на Европа за престижната надпревара в Чехия.

Лалова ще стартира на 200 м, а Демирева ще участва в скока на височина.

По регламент във всяка дисциплина на Континенталната купа участват по двама представители на отбор, като освен тима на Европа в надпреварата са и тези на Азия и Пасифика, Африка, и Америка. Тимът на нашия континент се определя на база класиране на евроепйското първенство.

Демирева беше поканена за място в отбора още, след като спечели сребърен медал в скока на височина на първенството на Стария континент в Берлин преди две седмици. Лалова финишира пета на 200 м на еврошампионата в Берлин, но от състезателите преди нея са отказали да участват в Острава. Така Ивет също е с покана за селекцията на отбора.

Така и Лалова, и Демирева ще дебютират на този форум, който се провежда през четири години. Последната българка, която е участвала за тима на Европа на Континеталната купа е Ваня Стамболова през 2010 г. в Сплит (Хърв).