Руски триумф на маратона в Москва

24-09-2018 11:28

Представителят на домакините Степан Кисельов спечели лекоатлетическия маратон по улиците на руската столица Москва.

Националният шампион в дисциплината Кисельов преодоля класическата дистанция от 42.195 км за 2.15:22 часа. Той изпревари сънародниците си Алексей Трошкин (2.16:01 часа) и Артьом Аплачкин (2.19:54 часа).

В надпреварата при жените победителка стана рускинята Сардана Трофимова. Тя защити титлата си от миналия сезон с нов рекорд на трасето от 2.28:31 часа. Призовата тройка допълниха още две представителки на домакините. Втора финишира Татяна Архипова за 2.35:08 часа, а трета се нареди Мария Осокина с време 2.37:31 часа.

Над 30 000 души се включиха по различните дистанции в рамките на Московския маратон през тази година.