01-10-2018 12:03 | S Media

След злополука преди четири години Димитър Стоев от с. Оброчище е с прегънат вратен прешлен и наранен гръбначен мозък. 32-годишният мъж е парализиран от кръста надолу.

Шансът за възстановяване след операция за присаждане на стволови клетки е повече от 90%.

Митко има оферта от кипърска болница с определена сума за лечението 60 000 евро, непосилни за семейството.

Негови благодетели станаха националните състезатели по висок скок Мирела Демирева и Тихомир Иванов, футболните клубове Динамо (Москва) и Черноморец (Балчик), националният шампион по шахмат Момчил Николов и ловно-стрелковият комплекс Адмирал (Балчик).

Те дариха предмети, които ще бъдат разиграни на онлайн търг в социалната мрежа фейсбук.

Онлайн търгът започна на 29 септември и ще продължи до 27 октомври.

Предмети, за които може да наддавате в онлайн търга:

1. Състезателен номер с автограф на Тихомир Иванов от Световното първенство в Бирмингам през 2018 г., на което се класира на девето място

2. Състезателен номер на Мирела Демирева от Европейското първенство в Амстердам през 2016 г., на което спечели сребърен медал

3. Фланелка на футболния клуб Черноморец (Балчик) с автографи

4. Вратарска фланелка на футболния клуб Динамо (Москва) с автографи

5. Комплект за игра на шах и табла от националния шампион по шах Момчил Николов

6. Състезателна фланелка на турнира Admiral Challenge 2018 от ловно-стрелкови комплекс "Адмирал" (Балчик)