Симеонова и Мицов защитават титлите на маратона

09-10-2018 14:22

Радосвета Симеонова и Димчо Мицов ще защитават националните си титли в маратона. Първенството на страната ни в класичесдката дистанция от 42.195 км ще се проведе успоредно със Софийския маратон в неделя, 14 октомври.

В първенство ще стартират 22 жени и 73 мъже, като те освен за класирането за националния шампионат, но и в генералното подреждане.

За призьорите до трето място за държавното първенство са предвидени и парични бонуси.

Наградният фонд е внушителните 63 000 лв., плюс 20 000 лв. джакпот. Победителите при мъжете и при жените в класическия маратон ще получат по 8000 лв., подгласниците им по 4000 лв., класиралите се на трето място по 2400 лв. и т. н. до 10-о място – 400 лв. Парични награди ще има за всички призьори до 6-о място на 21 км и на 10.5 км, както и за челната тройка при ветераните в маратонската дистанция.

За трета поредна година е предвиден паричен бонус за най-бързите софиянци в маратона. Парична награда от по 300 лв. ще получат финиширалите с най-добри времена мъж и жена, родени в София.

---

Тагове: Софийски маратон 2018, Радосвета Симеонова, Димчо Мицов, НШ маратон, Маратон