Васил Власов защити титлата си в седмобоя

Снимки: Екатерина Димова
11-02-2019 08:27

Васил Власов (КЛАСА) защити титлата си в седмобоя. Той стана шампион на България в дисциплината от първенството по многобой в зала „Асикс Арена”.

Най-сериозният конкурент на Власов за златния медал и шампион в десетобоя Жулиен Монев (АСКЛА Сливен) не успя да завърши 60 м с пр. и прекрати състезанието си, отваряйки пътя на Власов. Състезателят на КЛАСА събра общо 4517 точки за първото място, след като премина през дисциплините със 7.34 сек на 60 м, 6.39 м в скока на дължина, 12.63 м на гюле, 167 см в скока на височина, 8.92 сек на 60 м с пр., 3.80 м на овчарски скок и 3:08.04 мин на 1000 м.

Състезателите на Бургас 98 Камен Ценков и Атанас Петров спечелиха среброто и бронза със съответно 4100 и 3922 точки.

ПЪЛНИ РЕЗУЛТАТИ ОТ СЕДМОБОЯ - ТУК

13-годишният Лъчезар Вълчев (Лудогорец – Разград) пък се наложи за златото в седмобоя при юношите под 18 г. Той събра 3969 точчки – само 5 повече от Иван Иванов (Оборище-Панагюрище).

Шампионските резултати на Вълчев бяха 7.80 сек на 60 м, 6.14 м в скока на дължина, 11.16 м на гюле, 176 см в скока на височина, 8.90 сек на 60 м с пр., 2.30 м на овчарски скок, 3:04.93 мин на 1000 м.

Бронзовият медал заслужи Георги Миленков (ЦСКА) – 3843 точки.