Ефтимова пета в Лиевен

11-02-2019 09:02

Шампионката на България на 60 м Инна Ефтимова се класира на пето място на турнира в Лиевен (Фр).

Тя финишира за 7.38 сек във финала на 60 м в състезанието, като само хилядните я отделиха от Кристина Цимануская (Блрс), също със 7.38 сек.

Тройката в дисциплината оформиха Мари-Хосе Та Лу (Кот д’Ивоар) – 7.15 сек, Римона Бърчел (Ям) – 7.29 сек, и Гайон Ивънс (Ям) – 7.32 сек.

В сериите Ефтимова даде време от 7.49 сек. Нейното най-добро постижение за сезона е 7.36 сек, с които спечели титлата на страната ни преди десет дни. Личният рекорд на спринтьорката ни е 7.24 сек то 2009 г.