Шрифт:

Над 200 бегачи стартираха в Койнаре

Над 200 бегачи стартираха в Койнаре
17-03-2019 09:58

Над 200 участника от всички възрастови групи бягаха в 27-ото издание на мемориала „Димитър Върбанов – Митето“ в Койнаре.

 

Тази година организаторите предложиха отлично кроскънтри трасе с обиколка 1000 м и 1500 м за мъжете и жените.

 

В най-дългата дистанция – 6000 м при мъжете Митко Ценов (Атлет – Мездра) надделя над съотборниката си Йоло Николов с 19:06.6 срещу 19:30.4. Димчо Мицов (Рилски атлет – Самоков) се справи за третото място с Илия Куцаров (Локомотив НК – София) 20:12.3 срещу 20:15.0.

 

При жените Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) бягаше рамо до рамо с Радосвета Симеоноева (Добруджа 99 – Добрич) до половината дистанация на 6000 м, но постепенно се откъсна и финишира за 23:04.5 срещу 23:38.9 на добричлийката. Трета е Моника Георгиева Локомотив 2010 – Горна Оряховица) с 24:49.2.

 

Победа за Сърбия записа Алекса Милайович, който бе най-бърз на 4000 м при юношите под 18 години на 4000 м с 13:30.0 и надбяга Еркан Низам (Евър – Варна) – 13:35.0.

Домакините от Спартак-Койнаре имаха две победи при момчетата под 16 години благодарение на Емил Веселов на 2000 м с 6:46.9 и Стивън Кирилов при момчетата под 14 години на 1000 м с 3:23.4.

 

В програмата имаше и масов старт, както и класиране за ветерани в две възрастови групи, а повечето от участните ще стартирата и в първия кръг на „Рън България“ в Луковит на 17 март (неделя).  

 

Ето и класирането и резултатите на най-добрите:

Момичета под 14 години – 1000 м:

  1. Мелани Венциславова (Атлет – Мездра) – 3:38.8
  2. Весела Панчева (Левски 2016 – София) – 3:39.2
  3. Християна Стоименова (Балкан – Ботевград) – 3:44.7
  4. Деница Андреева (Мизия) – 3:55.1
  5. Лора Трифонова (Балкан – Ботевград) – 3:56.9
  6. Петя Семковска (Спартак – Койнаре) – 3:59.8

Момчета под 14 години – 1000 м:

  1. Стивън Кирилов (Спартак – Койнаре) – 3:23.4
  2. Денис Големанов (Спартак – Койнаре) – 3:24.3
  3. Ашкън Али (Добруджа 99 – Добрич) – 3:34.1
  4. Николай Йорданов (Мизия) – 3:37.9
  5. Илиян Петков (Атлетик 90 – Луковит) – 3:42.6
  6. Делчо Арбалиев (Борис Мулешков) – 3:47.8

Девойки под 16 години – 1000 м:

  1. Михаела Георгиева (Балкан – Ботевград) – 3:44.0
  2. Мария Ташева (Шумен) – 3:55.0
  3. Валентина Илиева (Нови Пазар) – 3:55.4
  4. Анастасия Недялкова (Атлет – Шумен) – 4:02.3
  5. Анжела Георгиева (Добруджа 99 – Добрич) – 4:05.3
  6. Мелтем Хасанова (Шумен) – 4:05.6

Момчета под 16 години – 2000 м:

  1. Емил Веселов (Спартак – Койнаре) – 6:46.9
  2. Кристиян Станчев (Орловец – Габрово) – 7:00.7
  3. Венцислав Трайков (Загорец – Нова Загора) – 7:05.3
  4. Валентин Бояджиев (Евър – Варна) – 7:14.8
  5. Митко Панчев (Атлетик 90 – Луковит) – 7:17.8
  6. Дило Чергански (Мизия) – 7:20.0

Девойки под 18 години – 3000 м:

  1. Ева Петкова (Орловец 93 – Габрово) – 11:42.0
  2. Марияна Мутафова (Атлетик 90 – Луковит) – 12:40.5
  3. Ния Вичева (Орловец 93 – Габрово) – 12:48.8
  4. Дуйгу Адилова (Нови Пазар) – 13:01.0
  5. Петина Христова (Шумен) – 13:49.3
  6. Виктория Атанасова (Нови Пазар) – 14:23.0

Юноши под 18 години – 4000 м:

  1. Алекса Милайович (Сърбия – Чуприя) – 13:30.0
  2. Еркан Низам (Евър – Варна) – 13:35.0
  3. Иван Иванов (Оборище – Панагюрище) – 13:42.0
  4. Станимир Стойнов (Евър – Варна) – 14:25.0
  5. Асен Статев (Орловец 93 – Габрово) – 14:50.0
  6. Димитър Чолаков (Орловец 93 – Габрово) – 14:52.0

Девойки под 20 години – 3000 м:

  1. Маргарита Радева (Орловец 93 – Габрово) – 11:42.4
  2. Радостина Балова (Русе Кар Мотор Спорт) – 12:05.7
  3. Денислава Борисова (Шумен) – 12:18.5
  4. Алтен Атанасова (Добруджа 99 – Добрич) – 13:11.5
  5. Надин Христова (Атлетик 90 – Луковит) – 13:19.8
  6. Ралица Караколева (Оборище – Панагюрище) – 13:51.2

Юноши под 20 години – 4000 м:

  1. Иван Иванов (Супер спорт – Варна) 13:57.0
  2. Владислав Михайлов (Атлетик 90 – Луковит) – 14:02.0
  3. Джордже Михайлович (Сърбия – Чуприя) – 14:07.0
  4. Иван Драгановски (Атлет – Мездра) – 14:12.0
  5. Данчо Робертов (Атлетик 90 – Луковит) – 14:44.0
  6. Любомир Иванов (Павел Павлов – Враца) – 14:58.0

Жени – 6000 м:

  1. Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) – 23:04.5
  2. Радслвета Симеонова (Добруджа 99 – Добрич) – 23:38.9
  3. Моника Георгиева (Локомотив 2010 – Горна Оряховица) – 24:49.2
  4. Билсерин Сюлейман (Нови Пазар) – 25:18.2
  5. Мария Ангелова (Борис Мулешков – Панагюрище) – 32:45.0
  6. Мария Бойкова (Кнежа) – 38:00.2

Мъже – 6000 м:

  1. Митко Ценов (Атлет – Мездра) – 19:06.6
  2. Йоло Николов (Атлет – Мездра) – 19;30.4
  3. Димчо Мицов (Рилски атлет – Самоков) – 20:12.3
  4. Илия Куцаров (Локомотив НК – София) – 20:15.0
  5. Александър Спасов (Младост 2012 – Благоевград) – 20:25.6
  6. Йордан Петров (Атлетик 90 – Луковит) – 20:34.

Източник: списание "Атлетика"

 

---

Стани фен на BGathletic.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на леката атлетика.


Можеш да ползваш и мобилната версия на BGathletic.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgathletic.com


BGAthletic.com




Последни новини Най-четени