Балабанов и Нинева в Топ 6 на Балканиада

Снимки: Run Ukraine
10-04-2019 09:17

Представителите на България Иво Балабанов и Маринела Нинева се класираха в Топ 6 на балканското първенство по полумаратон, което се проведе в столицата на Украйна Киев. Състезанието беше част от програмата на деветия Nova Poshta Kyiv Half  Marathon 2019.
22-годишният Балабанов се нареди пети, след като пробяга  дистанцията от 21.0975 км за 1.07:40 часа. Така той остана на 1:27 мин от своето лично постижение в тази дисциплина - 1.06:13 часа, регистрирано на 14 октомври 2018 г. в София. Миналата година на първенството на полуострова в Сараево, Босна и Херцеговина, Балабанов стана балкански вицешампион в полумаратона с 1.08:03 часа.
Шампион на полуострова в Киев стана представителят на домакините Роман Романенко с време 1.04:35 часа. Втори финишира Ерсин Текал от Турция с 1.05:23 часа, а трети - неговият сънародник Айкут Ташдемир 1.05:46 часа. Четвърти се нареди Максим Рейлеану (Молдова) с 1.05:52 часа.
При жените Нинева завърши шеста с време 1.20:14 часа, което й отреди 13-о място в генералното класиране.
Балканската титла спечели украинката Дария Михайлова с 1.11:50 часа, а победителка при дамите в 9th Nova Poshta Kyiv Half  Marathon 2019 стана кенийката Кимели Дейзи Джепту с нов рекорд на трасето - 1.10:52 часа.
Балканският шампионат се проведе в рамките на 9-ото издание на международния полумаратон в украинската столица, който завършиха повече от 5300 атлети от 57 държави. В генералното класиране на 9th Nova Poshta Kyiv Half  Marathon 2019 Иво Балабанов се нареди на 14-о място.

Победител в бягането на 21 км стана кениецът Бернард Чериот Санг с време 1:03:42 ч.