Драматичен финал на Бостънския маратон

16-04-2019 15:24

Кениецът Лорънс Чероно и етиопецът Лелиса Десиса внаправиха най-оспорвания финал от три десетилетия насам на Маратона на Бостън.

Чероно излезе победител, като завърши за 2.07:57 часа и изпревари с две секунди съперника си.

"Беше нещо невероятно. Не беше лесно", каза Чероно, за когото това е първи триумф в Бостън. С отличния си финален спринт той попречи на Десиса да вземе третата си победа в състезанието.

Това е най-малката разлика между първия и втория в маратона в Бостън от 1988 г.

При жените драма във финалните метри липсваше. Уоркнеш Дегефа от Етиопия дълго водеше самостоятелно, за да завърши за 2.23:41 часа с преднина от 44 секунди пред кенийката Една Киплагат, която спечели маратона през 2017 г.

Даниел Романчук стана първият американец, който печели надпреварата за хора в колички от 1993 г. насам. 20-годишният състезател стана и най-младият победител в историята. При жените в колички триумфира швейцарката Мануела Шар, за която това е втора победа в последните три години.