Американка набдяга лидерките на 100 м

Американката Алея Хобс изненада фаворитките на 100 м на турнира от Диамантената лига в Шанхай.

Хобс, която стана световна шампионка на 4х100 м с квартета на САЩ на първенството за щафети в Йокохама през миналия уикенд, финишира за 11.03 сек (+0.1 м/сек). Тя се наложи над Блесинг Окагбаре (Ниг) – 11.07 сек, и двукратната олимпийска шампионка Илейн Томпсън (Ям) – 11.14 сек. И за трите това беше първи старт за сезона в късия спринт.

На 200 м при мъжете в Шанхай видяхме двойна победа за Канада. Първото място при напълни безветрие зае Арън Браун с 20.07 сек. Андре де Грас извоюва втората позиция с 20.21 сек. Трети се нареди Кларънс Мюнайх (РЮА) – 20.37 сек.