Рекордно начало за Лалова

19-05-2019 13:28

Ивет Лалова започна сезона с покриване на олимпийски норматив и с най-добрия си резултат за първи старт на открито на 200 м.

Българката, която вчера навърши 35 г., спечели спринта с 22.55 сек (+0.5 м/сек) по време на турнира Seiko Golden Grand Prix в Осака.

Така Лалова се нареди на пето място в световната ранглиста за 2019-а, като и на второ в европейсата. Лидер и в двете е Дина Ашър-Смит (Вбр) с 22.26 сек. С резултата си Лалова покри и норматив за участие на Олимпийските игри в Токио, ойто е 22.80 сек.

След Ивет в Осака финишира Кира Джеферсън (САЩ) - 23.00 сек. Трета стана Олга Сафронова (КАз) - 23.08 сек.