Чудесно представяне на Светлин Иванов в Лутраки

02-06-2019 23:04

На 36-ия турнир „Тодиа” в градчето Лутраки (провлакът Коринт западно от Атина) чудесно се представи състезателят на Ботев-Пловдив Светлин Иванов.

Още в първата серия на 100 м Светлин завърши като победител с чудесен личен резултат – 10.51 (+1.2).

От есента на 2018 г. Светлин се подготвя при треньора Стойко Цонов. Преди това при треньорката Радмила Станкович в Тракия-Пловдив Светлин Иванов успешно се състезаваше в спринта от 100 до 400 м и в скока на дължина. През зимния сезон 2019 Светлин участва успешно в бягането на 60 в зала, постигайки личния си рекорд от 6.92 на състезания в Букурещ..

На турнира в Руен на 12 май Светлин Иванов стартира на 400 м и победи с личен рекорд от 49.01 сек. при хладно и ветровито време.

Може би още на турнира „Самарско знаме” в Стара Загора на 15 юни ще видим Светлин на старт в една от трите спринтови дисциплини – на 100, 200 или 400 м.